Czy Messiemu należała się złota piłka?

Po tym, jak dotarła do nas informacja z Paryża, że Lionel Messi zdobył złotą piłkę, wśród wielu Polskich kibiców i ekspertów dominują opinie, że złota piłka za sezon 2020-2021 powinna trafić do kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.
Co mogło spowodować, że to właśnie Argentyńczyk otrzymał tą najbardziej pożądaną przez piłkarzy nagrodę?
Robert Lewandowski w sezonie 2020-2021 notował zdecydowanie lepsze statystyki, niż jego oponent w wyścigu po złotą piłkę. Nie przez przypadek zdobył złotego buta, czyli nagrodę dla najlepszego strzelca lig europejskich. Według mnie kluczowe znaczenie w zdobyciu złotej piłki przez Lionela Messiego miało zwycięstwo, które odniósł wraz z reprezentacją Argentyny w Copa America. Niestety Lewemu nie udało się w tym sezonie zdobyć żadnego europejskiego trofeum, za równo z reprezentacją Polski, jak i Bayernem Monachium.
Mimo wszystko przychylam się do opinii, że Robert Lewandowski został skrzywdzony w tegorocznej edycji złotej piłki, ponieważ statystyki przemawiają na korzyść naszego reprezentanta, a przecież złota piłka jest nagrodą dla najlepszego piłkarza danego sezonu na świecie.

11 komentarzy

  1. Wiele razy na tą złotą piłkę rzeczywiście zasłużył. Też nie zgadzam się z tegorocznym plebiscytem, ale chyba wszystko już w tej kwestii zostało powiedziane.

  2. Messiego wybrali dziennikarze z całego świata. Zastanawiam się tylko nad tym, jakie kryterium było decydujące. Gdyby chodziło o sukcesy drużynowe złotą piłkę powinien dostać Jorginho, a jeśli chodzi o strzelone bramki Lewandowski.

  3. Messi w tym sezonie w Psg strzelił tylko jednego golasa. Tak, Messi gra w Psg. Przypadek, że to właśnie on dostał złotą gałę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink